Odbywający się w Lublinie Carnaval Sztukmistrzów to święto nowego cyrku, teatru i sztuki alternatywnej. Jego nazwa nawiązuje do postaci Sztukmistrza z Lublina - słynnego bohatera znanej powieści "Sztukmistrz z Lublina" - Isaaca Bashevis Singera.
Ideą tego barwnego święta jest zabawa, która ogarnia całe miasto. Ulice, place, skwerki, dziedzińce i podwórka zapełniają się akrobatami, kuglarzami, żonglerami, mimami, linoskoczkami, klaunami i tancerzami, którzy tworzą niezwykłe, magiczne widowiska. Miasto rozświetlają kolorowe iluminacje, rozbrzmiewa muzyka, wszędzie królują zabawni buskerzy, wzbudzający zachwyt slackliningowcy oraz spacerujący nad głowami widzów odważni highlinerzy.
Przedstawienia uliczne, występy artystów z całego świata, muzyka na żywo oraz warsztaty sztuk cyrkowych i kuglarskich przyciągają każdego roku tłumy mieszkańców i turystów. Stałym punktem Carnavalu Sztukmistrzów jest znane z atrakcji dla dzieci - Klauzowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych, prowadzone przez Polskie Stowarzyszenie Animatorów i Pedagogów Klanza z myślą o najmłodszych.
PROGRAM CARNAVALU SZTUKMISTRZÓW 2018
Czwartek, 26 lipca
SPEKTAKLE ULICZNE/BUSKERZY
- 16:00 - 17:00 Marcin Ex Styczyński Flightless Pole, Plac przed Centrum Kultury
- 16:00 - 17:00 Herosan show, Plac za Trybunałem
- 17:00 - 18:00 Magic Mark show, Plac przed Centrum Kultury
- 17:00 - 18:00 Sven from Sweden, Plac za Trybunałem
- 17:00 - 18:00 MC Fire, Plac Rybny
- 18:00 - 19:00 Człowiek Siano “Magia w rytmie hip-hopu”, Plac przed Centrum Kultury
- 18:00 - 19:00 Marcin Ex Styczyński, Plac za Trybunałem
- 18:00 - 19:00 Piky Potus “The Unbalanced Hat”, Plac Rybny
- 19:00 - 20:00 Magic Mark show, Plac przed Centrum Kultury
- 19:00 - 20:00 Les Têtes d'Affiche “Cirque s'lex 'n sueur”, Plac Litewski
- 19:00 - 20:00 Herosan show, Plac za Trybunałem
- 19:00 - 20:00 MC Fire, Plac Rybny
- 20:00 - 21:00 Człowiek Siano “Magia w rytmie hip-hopu”, Plac przed Centrum Kultury
- 20:00 - 21:00 Sven from Sweden, Plac za Trybunałem
- 20:00 - 21:00 Piky Potus “The Unbalanced Hat”, Plac Rybny
CYRK PODWÓRKOWY
MUZYKA NA ULICY
SPEKTAKLE SCENICZNE
KLUB FESTIWALOWY
Piątek, 27 lipca
SPEKTAKLE ULICZNE/BUSKERZY
- 16:00 - 17:00 Człowiek Siano “Magia w rytmie hip-hopu”, Plac przed Centrum Kultury
- 16:00 - 17:00 Piky Potus “The Unbalanced Hat”, Plac za Trybunałem
- 17:00 - 18:00 Herosan show, Plac przed Centrum Kultury
- 17:00 - 18:00 La Main S'Affaire - All Right !, Plac Litewski
- 17:00 - 18:00 Sven from Sweden, Plac za Trybunałem
- 17:00 - 18:00 MC Fire, Plac Rybny
- 18:00 - 19:00 Marcin Ex Styczyński, Plac przed Centrum Kultury
- 18:00 - 19:00 Pan Ząbek "ARMATA", czyli Pan Ząbek z grubej rury, Plac Litewski
- 18:00 - 19:00 Człowiek Siano “Magia w rytmie hip-hopu”, Plac za Trybunałem
- 18:00 - 19:00 Magic Mark show, Plac Rybny
- 19:00 - 20:00 Herosan show, Plac po Farze
- 19:00 - 20:00 Les Têtes d'Affiche “Cirque s'lex 'n sueur”, Plac Litewski
- 19:00 - 20:00 Piky Potus “The Unbalanced Hat”, Plac za Trybunałem
- 19:00 - 20:00 MC Fire, Plac Rybny
- 20:00 - 21:00 Marcin Ex Styczyński, Plac przed Centrum Kultury
- 20:00 - 21:00 Pan Ząbek "ARMATA", czyli Pan Ząbek z grubej rury, Plac Litewski
- 20:00 - 21:00 Sven from Sweden, Plac za Trybunałem
- 20:00 - 21:00 Magic Mark show, Plac Rybny
- 20:00 - 21:00 Claudio Inferno and his Glass and Wooden Tower, Wirydarz Klasztoru OO. Dominikanów
ATRAKCJE
SPEKTAKLE SCENICZNE
MUZYKA NA ULICY
KLUB FESTIWALOWY
Sobota, 28 lipca
ATRAKCJE
IMPREZY TOWARZYSZĄCE
SPEKTAKLE ULICZNE/BUSKERZY
- 14:00 - 15:00 Człowiek Siano “Magia w rytmie hip-hopu”, Tarasy Zamkowe
- 16:00 - 17:00 La Main S'Affaire - All Right, Plac Litewski
- 17:00 - 18:00 Człowiek Siano “Magia w rytmie hip-hopu”, Plac przed Centrum Kultury
- 17:00 - 18:00 Pan Ząbek "ARMATA", czyli Pan Ząbek z grubej rury, Plac Litewski
- 17:00 - 18:00 Ciro Cavallo show, Plac za Trybunałem
- 17:00 - 18:00 Magic Mark show, Plac Rybny
- 17:00 - 18:00 MC Fire, Plac przy dawnym Teatrze im. H. Ch. Andersena
- 18:00 - 19:00 Sven from Sweden, Plac przed Centrum Kultury
- 18:00 - 19:00 Les Têtes d'Affiche “Cirque s'lex 'n sueur”, Plac Litewski
- 18:00 - 19:00 Herosan show, Plac za Trybunałem
- 18:00 - 19:00 Piky Potus “The Unbalanced Hat”, Plac Rybny
- 18:00 - 19:00 Marcin Ex Styczyński “Flightless Pole”, Plac przy dawnym Teatrze im. H. Ch. Andersena
- 18:00 - 19:00 Claudio Inferno and his Glass and Wooden Tower, Wirydarz Klasztoru OO. Dominikanów
- 18:00 - 19:00 Cie Sacekripa "Marée basse", Błonia pod Zamkiem
- 19:00 - 20:00 Sven from Sweden, Plac przed Centrum Kultury
- 19:00 - 19:45 Sisus Sirkus "Mosh Split", Plac Litewski
- 19:00 - 20:00 Ciro Cavallo show, Plac za Trybunałem
- 19:00 - 20:00 Magic Mark show, Plac Rybny
- 19:00 - 20:00 MC Fire, Plac przy dawnym Teatrze im. H. Ch. Andersena
- 19:00 - 20:00 Człowiek Siano “Magia w rytmie hip-hopu”, Tarasy Zamkowe
- 20:00 - 21:00 Pan Ząbek "ARMATA", czyli Pan Ząbek z grubej rury, Plac Litewski
- 20:00 - 21:00 Herosan show, Plac za Trybunałem
- 20:00 - 21:00 Piky Potus “The Unbalanced Hat”, Plac Rybny
- 20:00 - 21:00 Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN” i Przyjaciele – „Powrót Sztukmistrza”, Boisko Unii
- 20:00 - 21:00 Marcin Ex Styczyński “Flightless Pole”, Plac przy dawnym Teatrze im. H. Ch. Andersena
- 20:00 - 21:00 Claudio Inferno and his Glass and Wooden Tower, Wirydarz Klasztoru OO. Dominikanów
- 20:20 - 21:20 Człowiek Siano “Magia w rytmie hip-hopu”, Plac przed Centrum Kultury
WARSZTATY
SPEKTAKLE SCENICZNE
KLUB FESTIWALOWY
Niedziela, 29 lipca
URBAN HIGHLINE FESTIVAL
ATRAKCJE
IMPREZY TOWARZYSZĄCE
SPEKTAKLE ULICZNE/BUSKERZY
- 14:00 - 15:00 Magic Mark show, Tarasy Zamkowe
- 16:00 - 17:00 Magic Mark show, Plac przed Centrum Kultury
- 16:00 - 17:00 Pan Ząbek "ARMATA", czyli Pan Ząbek z grubej rury, Plac Litewski
- 16:00 - 17:00 Sven from Sweden, Plac za Trybunałem
- 16:00 - 17:00 Marcin Ex Styczyński “Flightless Pole”, Plac przy dawnym Teatrze im. H. Ch. Andersena
- 17:00 - 18:00 Magic Mark show, Plac przed Centrum Kultury
- 17:00 - 18:00 Les Têtes d'Affiche “Cirque s'lex 'n sueur”, Plac Litewski
- 17:00 - 18:00 Ciro Cavallo show, Plac za Trybunałem
- 17:00 - 18:00 Herosan show, Plac przy dawnym Teatrze im. H. Ch. Andersena
- 18:00 - 19:00 Piky Potus “The Unbalanced Hat”, Plac przed Centrum Kultury
- 18:00 - 18:45 Sisus Sirkus "Mosh Split", Plac Litewski
- 18:00 - 19:00 Sven from Sweden, Plac za Trybunałem
- 18:00 - 19:00 MC Fire, Plac Rybny
- 18:00 - 19:00 Marcin Ex Styczyński “Flightless Pole”, Plac przy dawnym Teatrze im. H. Ch. Andersena
- 19:00 - 20:00 Piky Potus “The Unbalanced Hat”, Plac przed Centrum Kultury
- 19:00 - 20:00 Pan Ząbek "ARMATA", czyli Pan Ząbek z grubej rury, Plac Litewski
- 19:00 - 20:00 Ciro Cavallo show, Plac za Trybunałem
- 19:00 - 20:00 Claudio Inferno and his Glass and Wooden Tower, Wirydarz Klasztoru OO. Dominikanów
- 19:00 - 20:00 Herosan show, Plac przy dawnym Teatrze im. H. Ch. Andersena
- 19:00 - 20:00 Magic Mark show, Tarasy Zamkowe
WARSZTATY
SPEKTAKLE SCENICZNE
MUZYKA NA ULICY
KLUB FESTIWALOWY
|