Szczebrzeszyn – Stolica Języka Polskiego

Data i godzina:

05 - 11.08.2018    

Miejsce wydarzenia:

Szczebrzeszyn, łąka nad Wieprzem
Szczebrzeska łąka nad Wieprzem (Szczebrzeszyn), Rynek Wodny w Zamościu i inne lokalizacje

Bilety:

Na wszystkie imprezy wstęp wolny. Wejściówki na wybrane wydarzenia festiwalowe do odebrania od 1 sierpnia w Miejskim Domu Kultury w Szczebrzeszynie

Gwiazdy wydarzenia:

Anna Seniuk Maja Komorowska, Anna Nehrebecka, Sławomira Łozińska, Katarzyna Nosowska, Robert Więckiewicz

Organizator:

Fundacja Sztuki Kreatywna Przestrzeń w Warszawie

Organizator - kontakt:

Informacja dla wystawców:

Wybitne osobowości świata kultury: językowców, pisarzy, dziennikarzy, tłumaczy, poetów i artystów, będzie można spotkać w znanym z wiersza Jana Brzechwy - Szczebrzeszynie, podczas czwartej edycji Festiwalu "Szczebrzeszyn - Stolica Języka Polskiego".

W programie wydarzenia: liczne warsztaty i dyskusje, gry i zabawy językowo - literackie, kiermasz książki, spotkania autorskie, spektakle teatralne, koncerty i wieczory poezji.

Ideą festiwalu jest stworzenie nowoczesnego cyklicznego wydarzenia kulturalnego, prowadzonego w formie spotkań wokół języka polskiego i polskiej literatury. Z myślą o promowaniu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży powstała Akademia Szczebrzeszyn, w ramach której odbędą się specjalne zajęcia i warsztaty prowadzone przez twórców literatury dziecięcej, m.in. Grzegorza Kasdepke.

Patronami tegorocznej edycji Festiwalu będą Skamandryci, którzy byli literacką odpowiedzią na wybuch niepodległości w 1918 roku.

Festiwal Stolica Języka Polskiego skierowany jest do odbiorcy, który w poszukiwaniu kulturalnych wydarzeń na najwyższym poziomie chętnie ucieka, podczas wakacyjnych podróży, do malowniczych i kameralnych miejsc. Takim miejscem bez wątpienia jest Szczebrzeszyn leżący na Roztoczu - jednym z najpiękniejszych zakątków Polski.

W niedzielę w Zamościu własne interpretacje dzieł literackich zaprezentują zaproszeni aktorzy, m.in. Anna Seniuk i Robert Więckiewicz.


Szczegółowy program - czytaj więcej... 

Dzień Zamojski - 5 sierpnia

 

 Powrót
Booking.com

Kalendarium wydarzeń

Maj, 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Wydarzenia w regionie

Wybierz województwo


Ostatnio dodane


© www.imprezowoplenerowo.pl 2016-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone