Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA

Data i godzina:

11 - 14.07.2019    g. 21:30

Miejsce wydarzenia:

Gdańsk, Stare Przedmieście
Stare Przedmieście, DolneMiasto

Bilety:

Wstęp wolny, niektóre spektakle biletowane - cena biletu 5 zł

Gwiazdy wydarzenia:

Organizator:

Gdański Archipelag Kultury, Miasto Gdańsk

Organizator - kontakt:

Informacja dla wystawców:

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA to odbywające się cyklicznie od 1997 roku w Gdańsku wydarzenie teatralne. Jest jednym z największych, znaczących i cenionych plenerowych festiwali teatralnych w Polsce i tej części Europy, umożliwiającym mieszkańcom Gdańska i turystom poznanie najwartościowszych zjawisk i trendów we współczesnym teatrze plenerowym i teatrze tańca, zarówno polskim, jak i światowym. Dodatkowo jest festiwalem unikatowym w skali kraju, dbającym o zachowanie tradycyjnej formuły koncentrując się na prezentacji teatru ulicznego oraz plenerowego.

W ciągu 4 dni FETY Gdańsk będzie gościć ponad 20 teatrów z 8 krajów, m.in. z  Polski, Rosji, Białorusi, Francji, Włoch, Hiszpanii, Danii oraz Holandii.W programie znajdą się zarówno duże widowiska, jak i małe kameralne formy, a także parady. Pojawi się sporo produkcji z dużą dawką humoru, ale nie zabraknie też okazji do wzruszeń i refleksji.

Program festiwalu został skonstruowany tak, aby dać widzom możliwość obejrzenia wszystkich spektakli. Większość z nich zostanie kilkakrotnie powtórzona. Wybrane przedstawienia zmienią swoją lokalizację i będzie można je zobaczyć zarówno na Starym Przedmieściu, jak i na Dolnym Mieście. 


Program:

Dzień I
CZWARTEK - 11.07.2019

21.30 Inauguracja Festiwalu. Wernisaż wystawy FOTO FETA
ul. Jałmużnicza – A6

22.00 Teatr AKT „Sen Kustosza”
Polska, Warszawa / 60 min / boisko, ul. Jałmużnicza – A6

Dzień II
PIĄTEK - 12.07.2019

16:15 – 21:15 Vincent de Rooij & Daan Mathot „OFF”
Holandia / 15 min / Plac Wałowy – A1
wstęp: 5 zł * (Orientacyjne godziny spektakli: 16:15, 16:50, 17:25, 18:00, 20:00, 20:30, 21:00)

16.00 Premiera: Teatr Plama GAK „To tu, to tam”
Polska, Gdańsk / 30 min / ul. Łąkowa 39/44, przed siedzibą LPP – A7

16.00 Hendrick-Jan de Stuntman meets Merel Kamp "Springtime"
Holandia / 25 min / Reduta Wilk – A5

17.00 Always Drinking Marching Band „The Street is Ours”
Hiszpania - Katalonia / 35 min / start ul. Kieturakisa - parada

18.00 Dansk Rakkerpak „Life is Good”
Dania / 45 min / Plac Wałowy – A1

18.00 Hendrick-Jan de Stuntman meets Merel Kamp "Springtime"
Holandia / 25 min / Reduta Wilk – A5

19.00 Teatr Pantomimy MIMO „Dom z moich snów”
Polska, Warszawa / 45 min / boisko, Reduta Wilk – A4

20.00 Dansk Rakkerpak „Life is Good”
Dania / 45 min / Plac Wałowy – A1

20.00 Hendrick-Jan de Stuntman meets Merel Kamp "Springtime"
Holandia / 25 min / Reduta Wilk – A5

20.00 Marcin „Ex” Styczyński „Plucie ogniem – Fire Breathing Show”
Polska / 40 min / boisko, ul. Dolna Brama – A3

21.00 Mr Pejo’s Wandering Dolls „Bestiary”
Rosja / 50 min / plac przy Bastionie Św. Gertrudy – A2

21.00 Always Drinking Marching Band „The Street is Ours”
Hiszpania - Katalonia / 60 min / Reduta Wilk – A5

22.15 Teatr AKT „Poza czasem”
Polska, Warszawa / 60 min / boisko, ul. Jałmużnicza – A6


Dzień III
SOBOTA - 13.07.2019

14.00 - 20.00 Toti Toronell / Laitrum Teatre "MICRO-SHAKESPEARE"
instalacja interaktywna w języku angielskim
Hiszpania, Katalonia / Park Św. Barbary – B1
wstęp: 5 zł *

16.00 - 20.15 Vincent de Rooij & Daan Mathot „OFF”
Holandia / 15 min / Park Św. Barbary – B1
wstęp: 5 zł * (Orientacyjne godziny spektakli: 16:00, 16:35, 17:15, 17:50, 20:00)*

15.00 Teatr Barnaby „Tymek”
Polska, Gdańsk / 45 min / ogród Domu Chodowieckiego i Grassa – B4

15.30 Hendrick-Jan de Stuntman meets Merel Kamp "Springtime"
Holandia / 25 min / Park Św. Barbary – B1

16.00 Dansk Rakkerpak „Life is Good”
Dania / 45 min / Park Św. Barbary – B1

16.00 Always Drinking Marching Band „The Street is Ours”
Hiszpania - Katalonia / 45 min / ul. Długa i Długi Targ – parada

17.00 Teatr Pantomimy MIMO „Dom z moich snów”
Polska, Warszawa / 45 min / okolice Domu Chodowieckiego i Grassa – B4

17.00 Marcin „Ex” Styczyński „Plucie ogniem – Fire Breathing Show”
Polska / 40 min / Targ Węglowy – B8

17.00 Hendrick-Jan de Stuntman meets Merel Kamp "Springtime"
Holandia / 25 min / Park Św. Barbary – B1

18.00 Premiera: Valerian Collot „Moje Miejsce, Nasze Miejsce”
Polska, Gdańsk / 40 min / Park Św. Barbary – B1

18.00 Teatr HOM „Ukryte”
Polska, Tychy / 45 min / ul. Ołowianka (plac przy Narodowym Muzeum Morskim) – B2

18.30 Always Drinking Marching Band „The Street is Ours”
Hiszpania - Katalonia / 45 min / ul. Długa i Długi Targ – parada

18.30 Teatr Barnaby „Tymek”
Polska, Gdańsk / 45 min / ogród Domu Chodowieckiego i Grassa – B4

19.00 Dansk Rakkerpak „Life is Good”
Dania / 45 min / Park Św. Barbary – B1

19.00 Hendrick-Jan de Stuntman meets Merel Kamp "Springtime"
Holandia / 25 min / Park Św. Barbary – B1

19.00 Marcin „Ex” Styczyński „Plucie ogniem – Fire Breathing Show”
Polska / 40 min / Targ Węglowy – B8

20.00 Jashgawronsky Brothers „PopBins”
Włochy / 70 min / Targ Węglowy – B8

21.00 Teatr Formy „Trzy oblicza Salvadora Dali”
Polska, Wrocław / 60 min / boisko, ul. Krosienka, Osiek – B5

21.30 InZhest „Golden Age”
Białoruś / 50 min / Park Św. Barbary – B1

22.00 Cie Bivouac "A corps perdus"
Francja / 50 min / plac przy ul. Rycerskiej – B3

23.30 Voala "Voala Station"
Hiszpania / 45 min / Stocznia Cesarska, plac pod Żurawiem M3 – B6


Dzień IV
NIEDZIELA - 14.07.2019

14.00 - 20.00 Toti Toronell / Laitrum Teatre "MICRO-SHAKESPEARE"
instalacja interaktywna w języku angielskim
Hiszpania, Katalonia / Park Św. Barbary – B1
wstęp: 5 zł *

15.00 – 20.15 Vincent de Rooij & Daan Mathot „OFF”
Holandia / 15 min / Park Św. Barbary – B1
wstęp: 5 zł * (Orientacyjne godziny spektakli: 15:00, 15:40, 16:15, 16:55, 19:00, 19:30, 20:00)*

15.00 Premiera: Teatr Barnaby "Nic, dzika mrówka, Adam i Ewa"
Polska, Gdańsk / 45 min / ogród Domu Chodowieckiego i Grassa – B4

15.30 Hendrick-Jan de Stuntman meets Merel Kamp "Springtime"
Holandia / 25 min / Park Św. Barbary – B1

16.00 Dansk Rakkerpak „Life is Good”
Dania / 45 min – Park Św. Barbary – B1

16.00 Always Drinking Marching Band „The Street is Ours”
Hiszpania - Katalonia / 45 min / ul. Długa i Długi Targ – parada

16.15 Marcin „Ex” Styczyński „Plucie ogniem – Fire Breathing Show”
Polska / 40 min / Targ Węglowy – B8

17.00 Hendrick-Jan de Stuntman meets Merel Kamp "Springtime"
Holandia / 25 min / Park Św. Barbary – B1

17.30 Teatr Barnaby "Nic, dzika mrówka, Adam i Ewa"
Polska, Gdańsk / 45 min / ogród Domu Chodowieckiego i Grassa – B4

18.00 Teatr HOM „Ukryte”
Polska, Tychy / 45 min / ul. Ołowianka (plac przy Narodowym Muzeum Morskim) – B2

18.00 Always Drinking Marching Band „The Street is Ours”
Hiszpania - Katalonia / 45 min / ul. Długa i Długi Targ – parada

18.00 Dansk Rakkerpak „Life is Good”
Dania / 45 min / Park Św. Barbary – B1

18.00 Marcin „Ex” Styczyński „Plucie ogniem – Fire Breathing Show”
Polska / 40 min / Targ Węglowy – B8

18.30 Teatr Pantomimy MIMO „Dom z moich snów”
Polska, Warszawa / 45 min / okolica Domu Chodowieckiego i Grassa – B4

19.00 Hendrick-Jan de Stuntman meets Merel Kamp "Springtime"
Holandia / 25 min / Park Św. Barbary – B1

19.00 Jashgawronsky Brothers „PopBins”
Włochy / 70 min / Targ Węglowy – B8

20.30 InZhest „Trash Poem"
Białoruś / 80 min / Targ Węglowy – B8

22.30 Duchamp Pilot + Voala „Muaré Experience”
Hiszpania / 60 min – Plac Zebrań Ludowych – B7
wstęp: 5 zł *

*BILETY:

Vincent de Rooij & Daan Mathot "OFF" (Holandia) - 5 zł
do nabycia w kasie na Placu Wałowym (12.07) oraz w kasie w Parku przy ul. Św. Barbary (13-14.07).

Toti Toronell / Laitrum Teatre "Micro-Shakespeare" (Hiszpania) - 5 zł
do nabycia w kasie w Parku przy ul. Św. Barbary (13-14.07)
Uwaga! Wydarzenie w języku angielskim

FINAŁ: Duchamp Pilot + Voala „Muaré Experience” (Hiszpania) - 5 zł
do nabycia:
11-12.07 w kasach na Placu Wałowym i na ul. Śluza 3,
13-14.07 w kasach w Parku przy ul. Św. Barbary i na Targu Węglowym
oraz w punkcie info na Placu Zebrań Ludowych (14.07 na godzinę przed spektaklem).

Kasy czynne na godzinę przed pierwszym spektaklem do wyprzedania biletów na dany dzień lub dane wydarzenie.

 Powrót
Booking.com

Kalendarium wydarzeń

Lipiec, 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Wydarzenia w regionie

Wybierz województwo


Ostatnio dodane


© www.imprezowoplenerowo.pl 2016-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone