Międzynarodowy Zjazd Saniami Rogatymi

Data i godzina:

27.01.2018    

Miejsce wydarzenia:

Kowary, ul. Podgórze 55
Sulickie Rozdroże, okolice Hotelu „Jelenia Struga MEDICAL SPA” w Kowarach

Bilety:

Wstęp wolny

Gwiazdy wydarzenia:

Organizator:

Miasto Kowary

Organizator - kontakt:

Tel.: 75 (64) 39 231 75, (64) 56 111

Strona www:

Informacja dla wystawców:

Od kilkunastu już lat  w Kowarach odbywa się Międzynarodowy Zjazd saniami Rogatymi. Już niebawem w sobotę 27 stycznia kolejny raz ożyje ponad 200 letnia tradycja turystycznych zjazdów saniami rogatymi. Ta zimowa zabawa na nietypowych saniach co roku przyciąga wielu amatorów śnieżnego szaleństwa z całej Polski. Impreza odbędzie się już po raz piętnasty.

Chociaż, sanie rogate służyły dawniej do zwożenia drewna z lasów położonych w wyższych partiach gór, to w XIX w. zjazdy nimi stały się jedną z głównych atrakcji Karkonoszy. Dziś ten rodzaj rozrywki przeżywa prawdziwy renesans. Można śmiało powiedzieć, że jest to Wielki Festiwal Sanek, który każdego roku przyciąga rzesze miłośników dobrej zabawy, zarówno zawodników jak i widzów. Na sportowe zmagania (oprócz zjazdów) składa się wiele ciekawych konkurencji, jak np.: piłowanie pniaka, wiązanie stosu drewna, czy rzut śnieżką do dzwonka.

Zjazdowi Saniami Rogatymi tradycyjnie towarzyszyć będzie impreza rekreacyjna odbywająca się w sąsiedztwie mety, na placu przy „Sztolniach Kowary w Kopalni Liczyrzepa”. Nie zabraknie tam występów artystycznych i konkursów dla widzów.

Organizator zapewnia sanie. Mile widziane oryginalne stroje.

 


Plan zawodów:
Dwuosobowe załogi sań wystartują z punktu poniżej Sulickiego Rozdroża, by następnie zjechać leśnym duktem w dół w pobliże przepięknie położonego Hotelu „Jelenia Struga MEDICAL SPA” (Kowary, ul. Podgórze 55). Dojechanie do mety nie jest jednak dla zawodników końcem sportowych emocji. Muszą oni wziąć jeszcze udział w kolejnych, nie zawsze łatwych konkurencjach. Piłowanie pniaka, wiązanie stosu drewna, czy rzut śnieżką do dzwonka nie jest wcale tak banalne jak na pierwszy rzut oka może się wydawać. Trzeba tego najpierw spróbować. Dodatkowe punkty zdobyć można także za oryginalny strój. Organizatorzy liczą na kreatywność oraz poczucie humoru zawodników.

Zostały już uruchomione zapisy na “XV Międzynarodowy Zjazd Saniami Rogatymi”. Formularz zapisów i aktualny regulamin imprezy znajdziecie pod linkiem: https://turysta.kowary.pl/sanie2018/


Uwaga widzowie i zawodnicy!
W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych, braku minimalnej pokrywy śniegu. Organizatorzy będą rozważać możliwość zmiany terminu.

 Powrót
Booking.com

Kalendarium wydarzeń

Maj, 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Wydarzenia w regionie

Wybierz województwo


Ostatnio dodane


© www.imprezowoplenerowo.pl 2016-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone