W dniach 5-8 lipca w Gdańsku odbędzie się 23. edycja międzynarodowego Zlotu Żaglowców Balitc Sail.
Żeglarskim sercem całej imprezy będzie ulica Wartka oraz Wyspa Ołowianka szczelnie wypełniona przepięknymi żaglowcami, które przypłyną do Gdańska na zlot Baltic Sail. W trakcie wydarzenia będzie można wziąć udział w rejsach po Zatoce Gdańskiej, a także obserwować sportowe zmagania, paradę żaglowców oraz bitwę morską.
Program:
I – STREFA EDUKACYJNA
Strefa edukacyjna zlokalizowana w hali namiotowej na Wyspie Ołowianka.
5 lipca, 12:00–20:00 (piątek)
12:00-20:00 Strefa morskich kompetencji w technologii VR
12:00-20:00 Animacje dla najmłodszych (malowanie toreb, tworzenie żeglarskich pinów, itp.)
12:00-20:00 Graj z Treflem – strefa gier planszowych
12:00-20:00 Pilot i Strigo – strefa zabaw kreatywnych
13:00-13:30 Prezentacja prototypu autonomicznego jachtu bezzałogowego Seafarer – KN Simle
14:00-14:30 Prezentacja planów rewitalizacji terenu Wyspy Ostrów
16:00-17:00 Szkolenie żeglarskie dla małych „balticów”
17:00-18:00 Warsztaty muzyczne dla dzieci – szantowanie i pląsy
18:00-18:30 Prezentacja prototypu autonomicznego jachtu bezzałogowego Seafarer – KN Simle
6 lipca, 12:00–20:00 (sobota)
12:00-20:00 Strefa morskich kompetencji w technologii VR
12:00-20:00 Animacje dla najmłodszych (malowanie toreb, tworzenie żeglarskich pinów, itp.)
12:00-20:00 Graj z Treflem – strefa gier planszowych
12:00-20:00 Pilot i Strigo – strefa zabaw kreatywnych
12:00-20:00 Niezwykłe organizmy Morza Bałtyckiego – Stacja Morska im. Profesora Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskieg
13:00-14:00 Wyprawa dookoła świata jachtem Antica – relacja kapitana Jerzego Wąsowicza
13:00-14:00 Rodzinny Turniej Marynarski
14:00-14:30 Prezentacja planów rewitalizacji terenu Wyspy Ostrów
15:00-15:30 Prezentacja prototypu autonomicznego jachtu bezzałogowego Seafarer – KN Simle
15:30-16:00 Warsztaty muzyczne dla dzieci – szantowanie i pląsy
16:00-17:00 Szkolenie żeglarskie dla małych „balticów”
17:00-18:00 Warsztaty muzyczne dla dzieci – szantowanie i pląsy
18:00-18:30 Prezentacja prototypu autonomicznego jachtu bezzałogowego Seafarer – KN Simle
7 lipca, 12:00–20:00 (niedziela)
12:00-20:00 Animacje dla najmłodszych (malowanie toreb, tworzenie żeglarskich pinów, itp.)
12:00-20:00 Graj z Treflem – strefa gier planszowych
12:00-20:00 Pilot i Strigo – strefa zabaw kreatywnych
12:00-20:00 Warsztaty małego inżyniera – Roboplanet
13:00-14:00 Rodzinny Turniej Marynarski
14:00-14:30 Pokaz robotów LEGO – Roboplanet
14:30-15:00 Warsztaty muzyczne dla dzieci – szantowanie i pląsy
15:00-16:00 Szkolenie żeglarskie dla małych „balticów”
16:00-17:00 Rok olimpijski Piotra Myszki – prelekcja
18:00-19:00 Pokaz robotów LEGO – Roboplanet
II – STREFA ŻAGLOWCÓW
Żeglarskim sercem całej imprezy jest ulica Wartka oraz Wyspa Ołowianka szczelnie wypełniona przepięknymi żaglowcami, które przypłyną do nas na XXIII zlot Baltic Sail. W trakcie wydarzenia będzie można wziąć udział w rejsach po Zatoce Gdańskiej, a także obserwować sportowe zmagania, paradę żaglowców oraz bitwę morską.
5 lipca (piątek)
9:00-18:00 Rejsy Żaglowcami po Zatoce Gdańskiej
12:00-16:00 Zwiedzanie Żaglowców zacumowanych przy nabrzeżu
11:00-17:00 Lotos Regaty Nord Cup Gdańsk / Zatoka Gdańska
19:30-20:00 Wyścig Smoczych Łodzi na Motławie
6 lipca (sobota)
09:00-21:00 Rejsy Żaglowcami po Zatoce Gdańskiej
10:30-12:00 Dzieciaki na dechach na wodach Motławie
12:00-16:00 Zwiedzanie Żaglowców zacumowanych przy nabrzeżu
11:00-17:00 Lotos Regaty Nord Cup Gdańsk / Zatoka Gdańska
12:00-16:00 Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna – Gdańsk Stogi/Gdańsk Brzeźno
16:00-17:00 Bitwa Morska / Twierdza Wisłoujście – Muzeum Gdańska
18:00-19:00 Wyścig kapitański / (Miejsce: Marina Gdańsk, Szafarnia)
20:00-20:20 Wręczenie Bursztynowego Pucharu Neptuna (miejsce: Główna Scena)
7 lipca (niedziela) // 7 th of July, 9:00–20:00 (Sunday)
9:00-21:00 Rejsy Żaglowcami po Zatoce Gdańskiej
14:00-16:00 Zwiedzanie Żaglowców zacumowanych przy nabrzeżu
11:00-14:00 Lotos Regaty Nord Cup Gdańsk / Zatoka Gdańska
12:00-13:30 Parada Żaglowców na Motławie
13:30-14:00 Pokaz ratownictwa morskiego
17:00-17:15 Wręczenie nagród – Regaty Nord Cup (miejsce: Główna Scena)
8 lipca (poniedziałek)
10:00-19:00 Rejsy Żaglowcami po Zatoce Gdańskiej
III – STREFA MUZYCZNA // THE MUSIC ZONE
Zlokalizowana w dwóch miejscach. Zapraszamy na koncerty szantowe, XX edycję Festiwalu Szanty pod Żurawiem oraz koncert KONKURSU SZANT POD ŻURAWIEM – “Teatr Szant” – prezentujący własną interpretację piosenki szantowej.
5 lipca (piątek)
PRZEDPROŻE DWORU ARTUSA
18:00-18:30 Oficjalne Otwarcie Baltic Sail Gdańsk 2019 oraz Szant pod Żurawiem 2019, koncert męskiego chóru szantowego Zawisza Czarny
18:30-18:50 Parada Żeglarzy i Rekonstruktorów – Długi Targ – Wyspa Ołowianka
GŁÓWNA SCENA – WYSPA OŁOWIANKA
14:30-17:30 Przesłuchania Konkursowe
18:50-19:05 Benefis Andrzeja Radomskiego z udziałem Zespołu “Kalesony Oficera”
19:05-19:50 Koncert zespołu “Klang”
19:50-20:40 Koncert zespołu “Shantymentalni”
20:40-21:15 Koncert Jakuba Paluszkiewicza
21:15-22:00 Koncert zespołu „Trzy majtki”
22:00-23:00 Koncert Zespołu „Atlantyda”
6 lipca (sobota)
PRZEDPROŻE DWORU ARTUSA
KONCERT SZANT KLASYCZNYCH
13:00-13:30 Koncert zespołu „Sąsiedzi”
13:30-14:00 Koncert zespołu „Mologgers”
14:00-14:30 Koncert zespołu „Mechanicy Shanty”
GŁÓWNA SCENA – WYSPA OŁOWIANKA
14:00-15:00 Koncert Familijny dla dzieci małych i dużych – Zespół „Klang”
15:15-17:45 Koncert Galowy Konkursu XX Szant Pod Żurawiem – wystąpią finaliści konkursu
18:00-22:45 Koncert Jubileuszowy XX Szant Pod Żurawiem
18:30-19:15 Koncert Orkiestry „Samanta”
19:15-20:00 Koncert zespołu „Formacja”
20:00-20:20 Wręczenie Bursztynowego Pucharu Neptuna
20:20-21:10 Koncert zespołu „Za Horyzontem”
21:10-22:00 Koncert zespołu „Sąsiedzi”
22:00-22:45 Koncert zespołu „Mechanicy Shanty”
7 lipca (niedziela)
GŁÓWNA SCENA – WYSPA OŁOWIANKA
12:00-13:30 Galowy Koncert Szant podczas Parady Baltic Sail
12:00-12:30 Koncert zespołu „North Cape”
12:30-13:00 Koncert zespołu „Drake”
13:00-13:30 Koncert zespołu „Klang”
14:00-14:45 Morski Koncert Rodzinny „Zejman Dzieciom”, wystąpią Zejman & Garkumpel
17:00-17:15 Wręczenie nagród – Regaty Nord Cup
17:15-21:15 Koncert XX Szant Pod Żurawiem – Jeszcze się nie żegnamy
17:15-18:00 Koncert zespołu „Drake”
18:00-18:45 Koncert zespołu „North Cape” – koncert jubileuszowy 25-lecie zespołu
18:45-19:30 Koncert Zejman & Garkumpel
19:30-20:15 Koncert zespołu „Klang”
20:15-21:15 Koncert zespołu „EKT Gdynia”
21:15-22:15 Koncert Na Finał XX Szant Pod Żurawiem “All On Board – Odpływamy” Męski Chór Szantowy Zawisza Czarny i Goście: Grażyna Łobaszewska, Joanna Knitter, Roman “Mały” Sławiński, Jarek Janiszewski
22.15-22.30 Certyfikowana próba ustanowienia rekordu Polski w kategorii – Największa ilość tancerzy wykonująca równocześnie tradycyjny taniec morski “Matelot”, choreografia i prowadzenie Krzysztof Piotrowski z zespołem tańca szkockiego.
Źródło: https://www.balticsail.pl/o-baltic-sail/program/
Źródło grafiki: https://www.facebook.com/BalticSail/ |